Odkaz přeposlat e-mailem
Ne všechna vyplněná pole byla vyplněna
Odeslat e-mail

Historie Bürkert, experta na kapaliny

Od pionýrských začátků k lídrovi trhu Fluid Control Systems.

Příběh firmy Bürkert začíná v roce 1946. Zakladatel firmy Christian Bürkert měl ideu vývoje a výroby inovativních výrobků pro elementární potřeby tehdejší doby. Na začátku příběhu stály regulátory teploty pro umělé líhně, ohřívače a kuchyňské sporáky.

Úspěšný příběh se dává do pohybu

Časem se pozornost stále více soustředila na ventilovou techniku. Firma se stala žádaným dodavatelem v oblasti magnetických ventilů. Christian Bürkert svou firmu budoval s vizionářsky širokým rozhledem, kreativním duchem a enormní průbojností. Dnes je Bürkert světově vedoucím dodavatelem Fluid Control Systems. Výrobky zahrnují celé spektrum od jednoduchých ventilů až po hi-tech snímače – vždy na té nejvyšší technologické a kvalitativní úrovni.

Pionýrský duch žije dál

Christianu Bürkertovi bohužel nebylo dopřáno, aby zažil kompletní uskutečnění svých cílů a vizí. V roce 1971 zahynul při letecké havárii. Jeho pionýrský duch je však v rodinné firmě stále živý. Ve vysoce motivovaných pracovnících, kteří přinášejí svůj um, znalosti a dobré nápady. To vše s cílem zajistit vedoucí pozici na trhu a nezávislost firmy. Den za dnem.