Odkaz přeposlat e-mailem
Ne všechna vyplněná pole byla vyplněna
Odeslat e-mail

Ventil WhisperValve typ 6757 – ideální pro aplikace s vysokým průtokem nebo tlakem až 16 barů

Hledáte ventil s odděleným médiem, který vydrží tlak 16 barů a je energeticky účinný? Hledáte ventil, který se vyznačuje vysokým průtokem navzdory kompaktnímu provedení 18 mm? Ventil WhisperValve typu 6757 je řešením.

Ventil WhisperValve typ 6757 měří, mísí a rozvádí kapaliny a plyny. 2/2 a 3/2 cestný ventil s odděleným médiem je určen pro použití v analytické, lékařské a laboratorní technice. Navzdory intenzivnímu namáhání v těchto aplikacích je ventil WhisperValve s principem klapkového ventilu odolný, spíná téměř neslyšně (~45 dB) a spolehlivě odolává tlakům až 16 barů.

V porovnání s běžnými ventily se typ 6757 vyznačuje především nízkou spotřebou energie 4,5 wattů. Stejně jako všechny ventily řady WhisperValve je i typ 6757 založen na základním fyzikálním principu Lorentzovy síly.

Jak funguje Lorentzův silový pohon?

Permanentní magnety vytvářejí konstantní magnetické pole. Cívka v pouzdře ventilu se pohybuje v magnetickém poli. Tím vzniká konstantní síla, která membránou pohybuje.

V kombinaci s osvědčeným principem klapkového ventilu lze dosáhnout rychlých spínacích časů. Kromě toho se membrána pohybuje způsobem, který šetří zdroje a málo se opotřebovává, což vede k její mimořádně dlouhé životnosti.

Ideální pro četné aplikace

Procesy oplachování a dezinfekce v lékařském sektoru

Zdravotnické vybavení je třeba oplachovat, čistit, dezinfikovat a sterilizovat. Ventily používané v dialyzačních přístrojích a v lékařských sterilizačních a dezinfekčních zařízeních, například k čištění endoskopů, musí vydržet oplachovací cykly s teplotou až 90 °C. Typ 6757 je navržen tak, aby tyto cykly mohly probíhat po určitou dobu. Typ 6757 má navíc navzdory své kompaktní konstrukci jmenovitou šířku mezi 1,4 a 4 mm. Díky tomu je možné dosáhnout hodnot Kv až 0,425 m³/h (QNn: 440 l/min), což zefektivňuje procesy.

Analytická technologie a laboratorní aplikace

Díky oddělení médií, tlakovému rozsahu až 16 barů a chemické odolnosti použitých materiálů je ventil WhisperValve ideální také pro analytickou techniku a laboratorní aplikace.

Například v bleskové chromatografii lze pomocí ventilů dosáhnout vyššího průtoku, a tím zvýšit separační výkon chromatografické kolony. Kromě analytické techniky a lékařského sektoru je typ 6757 díky svým vynikajícím spínacím časům vhodný také pro aplikace tlakového časového dávkování, jako je například dávkování aromatických látek.

Typ 6757

2/2 nebo 3/2-cestný Whisper ventil s oddělením od média

Typ 6757
  • Velmi rychlé spínání s nízkou hlučností <45 dB(A)
  • Velký rozsah tlaku do 16 bar při jmenovité světlosti DN 1,4 mm
  • Nejvyšší chemická odolnost
  • Kompaktní design s konstrukční šířkou 18 mm
  • Vysoká těsnost zpětného tlaku

Přehled Vašich výhod

✓ Vysoká energetická účinnost díky nízké spotřebě energie pouhých 4,5 wattů
✓ Rychle spínaný ventil s dobou spínání 7 milisekund podle normy ISO 12238:2001
✓ Odolává oplachovacím cyklům s teplotou až 90 °C
✓ Ideální pro tlakové rozsahy do 16 barů
✓ Vysoký průtok – možné hodnoty K v až 0,425 m³/h