Odkaz přeposlat e-mailem
Ne všechna vyplněná pole byla vyplněna
Odeslat e-mail

Bürkert Fluid Control Systems se loučí s CEO

Pan Heribert Rohrbeck vedl firmu Bürkert  jako CEO celkem 18 let. Poté, co byl součástí společnosti téměř tři desetiletí, nyní na konci roku 2022 odchází do důchodu. Pan Georg Stawowy převezme funkci nového CEO společnosti Bürkert od dubna 2023.

Pan Heribert Rohrbeck, CEO specialisty na fluidní systémy firmy Bürkert Fluid Control Systems se sídlem v Ingelfingenu, sklidil ovace zaměstnanců na zasedání podnikové rady na začátku prosince 2022. Na poradě dostal příležitost představit se zaměstnancům i jeho nástupce pan Georg Stawowy. 

Heribert Rohrbeck byl viditelně dojat, když se loučil se zaměstnanci společnosti Bürkert, kteří mimo jiné projevili uznání za jeho práci ve firmě a pro firmu Bürkert videovzkazem a velkým potleskem. Vzájemné ocenění bylo pro pana Rohrbecka vždy velmi důležité: ocenění a respekt pro přínos každého. Významnou roli v tomto kontextu hraje jak převzetí odpovědnosti, tak holistické myšlení a práce v rámci kultury firmy Bürkert – a to by podle Rohrbecka mělo být zachováno: „Ideální by bylo dosáhnout velikosti globální skupiny a zároveň zachovat kulturu rodinného podniku."

Celkově vzato se rodák z Freiburgu může ohlédnout za téměř třemi desetiletími s mezinárodní rodinnou společností z Hohenlohe: Po nástupu do Bürkertu v roce 1993 byl Rohrbeck zpočátku zodpovědný za výzkum a vývoj. Poté, co ve společnosti zastával různé další pozice, vystřídal v roce 2004 Gerharda Hettingera ve funkci generálního ředitele skupiny Bürkert. Tak dlouhá doba zanechává ve společnosti výrazné stopy a významně utváří kulturu: „Když jsem v Bürkertu začínal, byly odpovědnosti ještě velmi rozdělené a charakteristické "odděleným myšlení". Vzhledem k tomu, že se v té době soustředila především na místní optimalizaci, nebyl tento přístup tak globální a holistický jako dnes," říká 61letý muž. Procesně orientovaná práce, interdisciplinární týmy a plochá hierarchie se nyní staly standardem každodenní práce ve společnosti Bürkert.

Heribert Rohrbeck přeje svému nástupci, aby „panu Georgu Stawowymu se podařilo čerpat ze svých zkušeností a nových nápadů v kontextu firemní kultury, aby měl vynikající a úžasný tým Bürkert, který každý den vydává to nejlepší se spoustou vášně a nadšení a horlivosti. Plně na palubě od začátku“.

Georg Stawowy nastupuje jako CEO
Pan Georg Stawowy (53) se ujme své funkce generálního ředitele ve společnosti Bürkert v dubnu 2023. Vzhledem k tomu, že vedení skupiny Bürkert bylo nedávno rozšířeno o dlouholeté členy týmu, je do té doby zajištěna i kontinuita a stabilní vedení společnosti.

"Bürkert má vysoce hodnotově orientovanou kulturu a je známý daleko za hranicemi regionu jako atraktivní zaměstnavatel. Těším se, že budu moci pracovat v tomto prostředí," říká pan Stawowy o svém rozhodnutí vstoupit do firmy Bürkert. A pokračuje: "Do společnosti nastupuji po několika velmi úspěšných letech. Je to zvláštní odpovědnost a výzva, ale především to vytváří sebevědomí v organizaci, aby zvládla úkoly, které před ní stojí".

Od roku 2013 byl Georg Stawowy členem představenstva pro inovace a technologie společnosti Lapp Holding AG ve Stuttgartu. Ve společnosti Lapp byl zodpovědný za inovace, produktový management a vývoj, dodavatelský řetězec včetně výroby a nákupu a také IT a digitalizační aktivity. Zaměřuje se především na téma transformace digitálního podnikání: "Musíme porozumět šancím a důsledkům digitalizace ve všech koutech organizace a postavit se jim s odvahou. To znamená v prvé řadě nejen ‚přijmout zaměstnance‘, ale také společné převzetí odpovědnosti. Budoucí životaschopnost Bürkerta leží v našich vlastních rukou.“

Můj seznam k porovnání