Odkaz přeposlat e-mailem
Ne všechna vyplněná pole byla vyplněna
Odeslat e-mail
bürkert
 

Distribuovaná automatizace

Je jedno, zda se jedná o výrobu farmaceutik nebo potravin – hygiena, bezpečnost a možnost monitorování 24/7 jsou na prvním místě. Těchto cílů dosáhnete například tím, že pro své zařízení nebo stroj realizujete distribuovanou automatizaci. Funguje jak pro nová, tak i pro stávající zařízení, a nemusí být komplikovaná. Společnost Bürkert Vás podpoří optimálně sladěnými, kompaktními řešeními, která lze integrovat do stávajících struktur a jsou zároveň flexibilní. Dnes už musíte myslet na zítřek a zohlednit i budoucí kroky inovace v rámci digitalizace. Udělejte si obrázek o tom, jak můžete naše rozmanité součástky kombinovat a jak lze ventilové ostrůvky, rozvaděče a procesní ventily snadno sloučit do jednoho automatizačního systému. Poskytneme Vám objektivní a neutrální poradenství založené na velkém množství zkušeností.

 • Fotografische Darstellung eines komplexen Schaltschranks mit Ventilinseln, Kabeln, Rohren und Schläuchen
 • Fotografische Darstellung einer komplexen Anlage mit Schaltschränken, Kabeln, Rohren und Schläuchen
 • Grafische Darstellung eines Ausschnittes aus einem Förderband mit justierbarer Führung, Detaildarstellung Ventilinsel und Prozessventil
 • Grafische Darstellung eines Konzepts, das Schaltschrank mit SPS, Ventilinseln AirLine Field, Industrial Ethernet Gateway und Bürkert I/O-Module umfasst
 • Grafische Darstellung eines Förderbandes mit automtisert justierbarer Führung über Rollen und Pneumatik; Ventilinseln und gamit verbundenen Ventilen

V jakém případě je koncepce distribuované automatizace tématem pro Vás?

 • Pokud potřebujete ve svém zařízení těsně uspořádané ventily.
 • Pokud si přejete flexibilně uspořádané subsystémy.
 • Pokud chcete jednotlivé procesní kroky dodatečně automatizovat.

V systémovém řešení Bürkert jsou potřebné součásti, například rozvaděče nebo moduly pole a procesní ventily, optimálně sladěné a lze je bez problému kombinovat s chytrými součástmi. Předem kvalifikovaná platforma Vám přitom usnadní jak plánování, tak i náklady na inženýrské služby. Rozšíření distribuce automatizační koncepce je možné kdykoli a s minimálními náklady.

Bez rozvaděče: Procesní bezpečnost a kvalita produktu přímo v poli

Co je pro Vás především důležité? Rychlé spínání? Co nejmenší náklady na kabelové a hadicové vedení? Inovativní ventilové ostrůvky AirLINE Field od firmy Bürkert nabízejí oboje. Můžete je instalovat přímo do blízkosti procesu. Díky malým pneumatickým úsekům trasy spínají ventily extrémně rychle. Současně potřebujete méně stlačeného vzduchu a energie. Pomocí distribuovaného řízení můžete navíc rychle a přesně identifikovat chyby a namísto celého zařízení cíleně odpojit jen jednotlivé moduly. To Vám ušetří náklady a čas.

Typ 8653 AirLine Field
Distribuovaná automatizace bez rozvaděče / přímo v poli

S rozvaděčem: Spolehlivá automatizace v bezprostřední blízkosti procesu

Chcete automatizovat pneumatické funkce svého zařízení? K tomu se hodí ventilové ostrůvky Bürkert v rozvaděči. Ventilové ostrůvky jsou základem řízení procesů prostřednictvím skupiny samostatných ventilů. Své výrobní procesy tak můžete uspořádat nejen efektivněji, ale také bezpečněji. S pomocí promyšlených diagnostických funkcí včas identifikujete chyby – na přístroji i na úrovni řízení provozu.

Řešení rozvaděčů – možnost individuální konfigurace
Distribuovaná automatizace s rozvaděčem – blízko procesu

Manuální řešení a jejich slabiny

Přednosti automatizovaných procesních kroků lze nejlépe znázornit na příkladu. Následně se tedy podíváme na proces extrakce při výrobě cukru, resp. cukerného sirupu: Dopravní pás dopravuje drcenou cukrovou řepu od řezacího stroje k extrakční věži, kde se získává šťáva. Aby řepné řízky a vytékající šťáva nesjížděly, je dopravní pás opatřen nastavitelným vedením, které se musí v závislosti na množství a velikosti směsi krátkodobě přesunout. Průchod se tak zvětší nebo zmenší. Při konvenčním výrobním procesu musí zaměstnanci ručně ovládat válce, aby se vedení uvedla do správné polohy.

Mnoho, resp. velké řepné řízky
Málo, resp. malé řepné řízky
Výstup zboží
Extrakce šťávy

Procesní bezpečnost s koncepcí distribuované automatizace

Pro automatizaci manuálního procesního kroku, například uvedené korekce dopravního pásu, je inovativním řešením koncepce distribuované automatizace se součástkami v designu Hygienic. Ve zde uvedeném příkladu se válce jiného výrobce pneumaticky aktivují s pomocí AirLINE Field typu 8653. Zpětná hlášení na válci jsou úplně jednoduše propojena pomocí kabelu M12 s modulem digitálního vstupu ME64. Pneumatický modul typu 8653 (IP65/IP67) lze pro rychlou reakční a spínací dobu umístit do blízkosti válce. Brána Gateway ME63 je přes EtherNet/IP propojena s rozvaděčem a centrálním systémem SPS/SCAD. To má velkou výhodu: Obsluha už nemusí jít k válci a ručně ovládat pneumatický rozdělovač. Naopak: Může centrálně zkontrolovat, zda je válec otevřený nebo zavřený, a v případě potřeby jej individuálně nastavit.

Industrial Ethernet
Rozvaděč s SPS
Industrial Ethernet Gateway typu ME63 představuje centrální řídicí jednotku pro produkty Bürkert.
Typ 8653 AirLINE Field
Bürkert moduly I/O (In/Out) typu ME64 slouží k zaznamenávání spínacích signálů různých senzorů.
EDIP – Efficient Device Integration Platform

Výhody systémového řešení Bürkert

Poradenství Bürkert na základě příkladu

Řešení 1: Hygienické rozvaděče vzdálené od vlastního procesu

Někdy je prostředí drsné. Prach, vlhkost, zima nebo horko mohou automatizovaná zařízení velmi zatěžovat. Proto má Bürkert řešení „Hygienic Design“ dle druhu krytí IP67 v provedení z ušlechtilé oceli. Je nejen extrémně odolné vůči čisticím prostředkům, ale zároveň chrání ventilové ostrůvky v rozvaděči také proti všem okolním vlivům. Zcela uzavřené rozvaděče, které jsou zpravidla umístěné relativně daleko od vlastního procesu navíc přispívají k bezpečnosti práce a procesní bezpečnosti, protože zabraňují možnosti, že by pracovníci omylem uvolnili dráty nebo jiné elementy.

Výhody díky vzdálenosti od procesu:
 1. Zcela uzavřené rozvaděče jsou z bezpečnostních důvodů vzdálené od procesu
 2. Ventilové ostrůvky jsou v rozvaděči perfektně chráněné před vlivy prostředí
 3. Procesní bezpečnost je vyšší, protože je vyloučeno, že by došlo omylem k chybnému ovládání
Schaltschrank mit intelligenten Prozessventilen

 

Řešení 2: Malý rozvaděč a rozmístěné přístroje přímo v poli

Opačný návrh: co nejblíže k procesu. Malé rozvaděče tohoto řešení potřebují méně míst v zařízení a proto je lze umístit do bezprostřední blízkosti činnosti. Tam se nachází také zařízení pole, pro které jsou rychlé spínací doby rovněž výhodou. Kabelová spojení a potrubí jsou obzvlášť kompaktní, takže je potřeba méně stlačeného vzduchu k ovládání ventilů. Automatizační systém je navíc extrémně flexibilní: Pokud bude později potřeba připojit další válce, umožňuje toto řešení snadnou a rychlou integraci.

Výhody distribuovaných přístrojů:
 1. Malé rozvaděče lze umístit blízko přístrojů v poli a vlastního výrobního procesu
 2. Krátké kabelové spojení zaručuje rychlé spínací doby ventilů a malou spotřebu stlačeného vzduchu
 3. Flexibilní koncepce Vám umožní později připojit další válce
Schematische Darstellung eines Ausschnitts einer Anlage mit Ventilinseln und verbundenen Ventilen

 

V konkrétním případě si zákazník vybral řešení 1, protože je jeho zařízení vystaveno drsným klimatickým podmínkám. Jaké je Vaše řešení? Rádi Vám poradíme.

Formulář

Kontakt Odbyt

Line

Procesní automatizace v praxi

Mnoho našich zákazníků již svá zařízení úspěšně řídí s pomocí Bürkert řešení distribuované automatizace. V následujících zprávách o aplikaci se dozvíte, jak můžete své výrobní procesy s distribuovanou automatizací digitalizovat, optimalizovat a koncipovat obzvlášť bezpečně.

WEIHENSTEPHAN – úspěšně automatizovaný konstrukční proces

Foto Biergläser, die gerade mit Bier befüllt werden

Pilotní pivovar ve výzkumném centru Weihenstephan pro kvalitu vaření piva a kvalitu potravin byl automatizován tak, aby mohl sládek řídit celý proces přes svůj počítač: Celý proces vaření piva je kontrolovatelný a efektivnější.

Zjistěte víc o našem řešení automatizace pro proces vaření piva.

DANONE – Více bezpečnosti při výrobě jogurtů a dezertů

Foto von drei Joghurt-Gläsern

Při výrobě potravin se pravidelně zavádějí nová bezpečnostní opatření. V závodu Danone v Ochsenfurtu bylo možné automatizované zařízení snadno dovybavit: s novými typy ventilů Bürkert pro bezpečnostní vypínání.

Zjistěte víc o našem řešení automatizace ve výrobně mléčných výrobků.

FRIESLANDCAMPINA – Automatizace výroby v hygienickém prostředí

Foto aus dem Inneren eines Molkereibetriebes

Moderní mlékárna FrieslandCampina působivě ukazuje, jak lze výrobu automatizovat uprostřed procesu citlivého na hygienu. S ventilovými ostrůvky „AirLINE Quick“ společnosti Bürkert v HD skříni lze zařízení nejen snadněji čistit, ale také ušetřit náklady.

Zjistěte více o našich řešeních automatizace pro hygienické prostředí.

WASSERWERKE EVERSWINKEL - Úprava pitné vody

Foto aus dem Inneren eines Wasserwerkes

Vodárny Everswinkel nyní dávkují oxidační vzduch při úpravě pitné vody automaticky. Úprava pitné vody je tak reprodukovatelná a efektivnější.

Zjistěte více o našem řešení automatizace pro úpravu pitné vody.

 

Line

Flyer Process control - Distributed automation

Central plant control for efficient and safe production

3.9 MB

Decentralizovaná automatizaceDecentralizovaná automatizace

Zařízení pro výrobu potravin nebo léků musí být výkonná, bezpečná a hygienická. Pro zajištění zpracování cenných surovin bez zbytků a křížových kontaminací, pro zajištění konstantní kvality výrobků a pro minimalizaci rizika výpadků je digitální monitorování procesu nezbytné. Nejjednodušeji se toho dosáhne decentralizovanou automatizací, která může lokálně řídit inteligentní komponenty a rychle reagovat. Pro optimální uzpůsobení takové ventilové technologie krátkých tras ve vašich konceptech strojů a zařízení vám objektivně poradíme a předložíme vám nabídky neutrálních řešení. Přitom zredukujeme na minimum vše, co nebudete potřebovat: komplexita, riziko a energetické výdaje. Ochotně vám poradíme.

Můj seznam k porovnání