Odkaz přeposlat e-mailem
Ne všechna vyplněná pole byla vyplněna
Odeslat e-mail
bürkert
 

Tipy a triky ke stahování 3D modelů

Chcete si prohlédnout a stáhnout 3D CAD data pro Vaše produkty Bürkert? S našim návodem zvládnete se krok za krokem dostanete rychle k požadovanému souboru.

Jak postupovat při stahování 3D modelů?

CAD data Vám zpřístupňujeme na našich webových stránkách prostřednictvím platformy CADENAS. Vzhledem k širokému sortimentu našich výrobků nabízíme pouze vybraný sortiment s CAD daty ke stažení na příslušných stránkách s detaily výrobků. Pokud potřebujete 3D model k položce mimo tento sortiment, můžete si jej sami sestavit na základě specifických vlastností produktu. K 3D modelu se dostanete dvěma různými způsoby:

 1. Najít 3D model podle čísla výrobku: 
  ✓ Nejprve se podívejte, zda je na stránce s detailem výrobku u Vámi vybraného výrobku možnost zobrazení CAD modelu. Model lze otevřít s pomocí tlačítka „Otevřít CAD model“. Zde naleznete detailní postup.
 2. Najít 3D model pomocí filtrování na základě specifických vlastností produktu: 
  ✓ Na stránce detailu výrobku požadovaného produktu není integrován CAD model? 3D model pro tento výrobek proto nelze stáhnout přímo. V tomto případě lze 3D model filtrovat na základě specifických vlastností produktu. Tipy a triky jak na to naleznete zde.

Neustále pracujeme na rozšiřování množství dostupných 3D modelů. Naši kolegové z technického odbytu Vás v případě dotazů rádi podpoří.

1. Najděte svůj 3D model podle čísla výrobku

Jednoduše zjistěte, zda je možné CAD data k Vašemu výrobku ihned otevřít na stránce detailu výrobku:

 1. Nejprve zadejte číslo výrobku do vyhledávací lišty a vyberte produkt ve výsledcích vyhledávání.
 2. V obrázkovém přehledu pod fotografií produktu zkontrolujte, zda je k dispozici CAD model.
 3. Pokud ano, zvolte tlačítko „Otevřít CAD model“.

Pro výrobek existuje CAD model? Další jednotlivé kroky vysvětlené na příkladu: Chcete si například stáhnout 3D model ve formátu STEP pro 2/2-cestný magnetický ventil typu 6281 (Bürkert) s číslem výrobku 221858. Dále postupujte podle návodu krok za krokem a dokončete stahování 3D modelu:

 • 1. krok:

  Vyberte symbol „CAD modely“ pod fotografií produktu.

 • 2. krok:

  Fotografie produktu je nyní nahrazena novým příkazovým tlačítkem. Zde klikněte na „Otevřít CAD model“.

 • 3. krok:

  Pokud ještě nejste přihlášeni, budete k tomu nyní vyzváni. Ještě nemáte svůj uživatelský účet pro Bürkert Online Services? Zaregistrujte se – stačí jen pár kliknutí.

 • 4. krok:

  Pokud jste již přihlášeni, zobrazí se nové okno. Zde klikněte na šedé příkazové tlačítko, aby se vám na nové kartě záložky otevřel portál CADENAS.

 • 5. krok:

  Údaje o položce se zobrazí přímo a náhled modelu se zobrazí na pravé straně.

 • 6. krok:

  Kliknutím na nabídku můžete v náhledu přepínat mezi různými formáty zobrazení, například mezi 2D a 3D náhledem.

 • 7. krok:

  V navigačním bodu „Přidat formáty“ nyní vyberte své požadované formáty.

 • 8. krok:

  V tomto příkladu byste nyní vybrali „STEP AP214 (3D) – Download“.

 • 9. krok:

  Nyní klikněte na tlačítko „Vygeneruj CAD MODEL“. Model se načte na pozadí. Následně klikněte na „Download“.

 • 10. krok:

  Soubory CAD se zpravidla zobrazí během stahování a přímo po dokončení na levém dolním okraji obrazovky jako zip soubor. Soubor se automaticky uloží do složky stažených souborů Vašeho počítače.

 

2. Filtrujte svůj 3D model na základě specifických vlastností produktu

Pokud pro požadované číslo výrobku není k dispozici žádný přímo přiřazený 3D model, nezobrazí se na stránce s podrobnostmi položky žádné tlačítko CAD modelu. 

V takovém případě Vám nabízíme alternativní možnost sestavit si svůj CAD model na základě specifických vlastností produktu.

Než začnete, připravte si následující:
✓ příslušné typové číslo vybraného výrobku
✓ specifická data výrobku

I zde lze postup nejlépe vysvětlit na příkladu. Potřebujete například 3D model 2/2-cestného magnetického ventilu typu 6027 (Bürkert). Zadejte tedy typové číslo produktu do vyhledávací lišty na webové stránce Bürkert. Každé číslo výrobku Bürkert je přiřazeno jednomu typu. Pokud typové číslo neznáte, najdete jej na typovém štítku svého produktu Bürkert nebo po zadání čísla výrobku na naší webové stránce:

 

Abyste se dostali na detailní stránku typu, vyberte typ produktu 6027. V následujícím videu Vám ukážeme pár tipů a triků, jak se dostat k 3D modelu:

 

Potřebujete podporu při stahování 3D modelu?

Rádi Vám pomůžeme dál. Využijte naše různé možnosti kontaktování nebo se zeptejte svého kontaktního partnera Bürkert:

 

Prohlédli jste si naše CAD modely a rozhodli se pro některý z produktů Bürkert? Objednejte si jej jednoduše v našem e-shopu:

 

Můj seznam k porovnání