Odkaz přeposlat e-mailem
Ne všechna vyplněná pole byla vyplněna
Odeslat e-mail
bürkert
 

Nové funkce pro ventilový ostrůvek AirLINE Ex typ 8650

Ventilový ostrůvek typ 8650 byl v rámci reinženýringu vybaven novými inovativními funkcemi. Zjistěte víc o novinkách a výhodách, které z toho vyplývají.

Ventilový ostrůvek AirLINE Ex typ 8650 je modulární, elektro-pneumatický automatizační systém pro oblast ohroženou výbuchem 1 / 21. Už od roku 2006 spoléhají naši zákazníci při řízení komplexních procesních a výrobních postupů v oblastech ohrožených výbuchem na tyto ventilové ostrůvky.

Díky reinženýringu nabízí typ 8650 kromě rozšířeného rozsahu teploty a nového designu také přepracované pneumatické základní moduly. Ve spojení s funkcí Hotswap disponují moduly větším průtokem, a proto se typ 8650 hodí pro množství různých aplikací.

Navíc proběhla aktualizace povolení/certifikátů ATEX / IECEx pro ventilový ostrůvek, a ty nyní odpovídají nejnovějšímu stavu norem dle normy EU (IEC 60079 / směrnice EU 2014/34/EU).

Větší bezpečnost procesu díky monitorování tlaku přímo na ventilovém ostrůvku

Nové funkce, například možnost přímé integrace tlakových senzorů nebo tlakových spínačů, zaručují větší bezpečnost procesu díky dotazování stavu a monitorování tlaku. Pokud dojde k překročení nebo nedosažení definovaného tlaku, může se aktivovat určitá akce (například: varovné hlášení).

Větší bezpečnost zařízení díky novým funkcím

K externímu bezpečnostnímu vypnutí je možné instalovat samostatný ventil typu 6518 na moduly napájení. Díky tomu je možné dosáhnout Performance Level C v souladu se Směrnicí o strojních zařízeních EN 13849.

Typ 8650 mit Ventil Typ 6518

Ventil typ 6518 pro bezpečnostní vypnutí v typu 8650

Zcela kompatibilní se Siemens SIMATIC ET 200iSP

Typ 8650 je jediný ventilový ostrůvek, který je v plném rozsahu (z hlediska hardwaru a softwaru) kompatibilní se Siemens systémem I/O* SIMATIC ET 200iSP, a v rámci rozváděčů je možné jej instalovat do oblasti ohrožené výbuchem 1 / 21.

Kombinace Siemens systému I/O* s ventilovým ostrůvkem Bürkert přitom nabízí zvláštní výhody v oblasti automatizace procesu. Jedná se tak o kompaktní a komplexní systém s vysokou těsností kanálu. Je tak zaručeno více místa v rozváděči, což umožňuje montáž dalších pneumatických a elektrických modulů.

Jednoduchá kabeláž pro flexibilní design zařízení

Díky přímému zapojení tak odpadá nutnost kabeláže pro jednotlivé ventily a rovněž zapojení systému I/O*. Tím je zaručen flexibilní design zařízení a nekomplikovaná přestavba stávajícího zařízení.

Diagnostické funkce jsou integrovány přímo v řídicím systému procesu

Připojení k Siemens řídicímu systému procesu PCS7 je snadné. Veškeré diagnostické funkce jsou integrovány přímo v systému PCS7 a tam je také lze pohodlně nastavit.

Diagnostické funkce:

  • Indikace spínacího stavu ventilu
  • Počítadlo spínacích cyklů
  • Detekce přetržení drátu & zkratů

Díky integrovanému počítadlu spínacích cyklů je možné lépe plánovat preventivní údržbu – ventily tak lze vyměnit ještě dříve, než dojde k neplánovanému výpadku Vašeho zařízení.

Stručný přehled Vašich výhod

✓ Zcela kompatibilní se Siemens SIMATIC ET 200iSP
✓ Tlakový spínač/senzor lze přímo integrovat
✓ Integrované diagnostické funkce, například detekce přetržení drátu nebo zkratu
✓ Ventily pro bezpečnostní vypnutí až po Performance Level C
✓ Připojení sběrnicového pole pro pneumatiku v oblasti ohrožené výbuchem 1 / 21 prostřednictvím PROFIBUS DP

Typ 8650

AirLINE Ex – elektropneumatický automatizační systém pro použití v oblastech ohrožených explozí

Typ 8650
  • Koncipované k použití v prostředí ohroženém explozí (zóna 1/21)
  • Vyvinuto ve spolupráci s firmou Siemens
  • Elektrické řízení přes PROFIBUS® DP-is, elektrické funkce I/O přes moduly Siemens SIMATIC ET 200 iSP™
  • NEW REV.2 umožňuje integraci nových funkcí, např. tlakového senzoru nebo tlakového spínače

Můj seznam k porovnání