Odkaz přeposlat e-mailem
Ne všechna vyplněná pole byla vyplněna
Odeslat e-mail
Bürkert – vždy nablízku
Kancelář /2
 • Hlavní kancelář
 • Centrála
 • Systémový dům
 • Distributor
 • Kancelář
 • Rostlina
 • Logistické centrum
bürkert
 

Nová komunikační rozhraní pro řídící hlavu typu 8681

Vedle komunikačního rozhraní AS a DeviceNet je naše řídící hlava typu 8681 nyní k dostání i s IO-Link nebo büS/CANopen.

Tisk

Řídící hlava typ 8681 s IO-Link nebo büS/rozhraním CANopen

S rostoucí digitalizací výrobních procesů se zvyšují požadavky na digitální výměnu dat mezi procesními ventily a SPS. Nadřízené úrovni řízení se musí předávat stále více procesních, přístrojových a diagnostických dat.

Pro zvládnutí těchto požadavků se naše ventilová řídící hlava typu 8681 dodává vedle varianty s rozhraním AS a DeviceNet i s komunikačním rozhraním IO-Link nebo büS/CANopen.

Řídící hlavy jsou spojovacími články mezi procesními ventily na úrovni pole a řízením zařízení. V rámci decentralizovaného konceptu automatizace přebírají zcela funkci pneumatického aktivačního prvku, zpětného hlášení a diagnostiky až po sběrnicovou komunikaci.

Univerzální řídící hlava typu 8681 vám přináší tyto výhody

✓ Kompatibilita s většinou hygienických procesních ventilů
✓ Úspora času díky rychlé a jednoduché konfiguraci a připojení zařízení
✓ Integrovaná diagnostická funkce umožňuje provádět nákladově efektivní údržbu
✓ Rychlá výměna přístrojů při servisu a údržbě zařízení
✓ Jednoduché uvedení do provozu a snadné zapojení

Kompatibilní s mnoha běžnými druhy ventilů

Řídící hlava typu 8681 nabízí univerzální použití: můžete ji kombinovat s většinou běžných typů ventilů pro hygienicky kritické oblasti, kterými jsou například zavírací klapky, kulové kohouty či jednosedlové a dvousedlové ventily.

Jednoduché plánování času údržby

Pomocí programovatelných diagnostických funkcí lze nadefinovat požadavky na údržbu, jako jsou mezní hodnoty pro počet spínacích cyklů nebo provozní hodiny, a to specificky pro automatizovaný procesní ventil, a následně je spravovat přes řídící hlavu. Můžete optimalizovat intervaly údržby svých ventilů a vyhnout se neplánovaným odstávkám zařízení.

Jednoduchá integrace do stávajících filedbusových a automatizovaných systémů

Díky novému rozhraní lze typ 8681 jednoduše zabudovat do všech běžných filedbusových a automatizovaných systémů. Zapojení se provádí standardními kabely a hadicovými násuvnými spojkami M12, díky kterým se řídící hlavy rychle a snadno nainstalují, a to bez rizika chybného zapojení.

Optimalizujte již teď výměnu dat mezi procesními ventily a řídicí úrovní pomocí našich řídících hlav typu 8681 s IO-Link.

Typ 8681

Řídicí hlava pro hygienické procesní ventily

Typ 8681
 • Univerzální adaptace pohonu pro hygienické procesní ventily
 • Bezdotykový snímač dráhy se 3 spínacími body (funkce učení)
 • Indikace stavu barevnými světly
 • Ruční ovládání na uzavřeném tělese
 • Komunikační rozhraní AS, DeviceNet (možnost)

Rovněž k dostání v provedení büS

Vedle rozhraní IO-Link, AS a DeviceNet se řídící hlava 8681 dodává i s komunikačním rozhraním büS. Toto rozhraní umožňuje komunikovat řídícím hlavám mezi sebou, jakož i se všemi dalšími přístroji vybavenými büS. Tak můžete svá zařízení jednoduše regulovat a provádět jejich údržbu.  

Připojení k sítím Industrial Ethernet je možné díky ME43-Gateway

V rámci revoluce Průmysl 4.0 se stává i  Industrial Ethernet stále populárnější. Díky spojení büS/CANopen s Gateway Typ ME43 lze využívat výhody komunikace přes Industrial Ethernet i u přístrojů, které nemají zabudované rozhraní pro Industrial Ethernet. Tímto způsobem můžete procesní ventily snadno a ekonomicky zabudovat do svého automatizačního systému.

Jste připravení na Průmysl 4.0? Získejte více informací o možnostech propojení naší řídící hlavy typu 8681 s büS/CANopen.

Můj seznam k porovnání